Sports Listings on TV

Matches for today tuesday, April 20, 2021
04:00
WTA Istanbul
K. Mladenovic
B. Haas
WTA TV
04:00
WTA Istanbul
T. Mrdeza
D. Kasatkina
WTA TV
05:00
Barcelona Open
A. Ramos
HV. Nodskov Rune
ATP Tennis TV
05:00
Barcelona Open
J. Thompson
R. Gasquet
ATP Tennis TV
05:30
WTA Stuttrgart
E. Alexandrova
K. Muchova
WTA TV
05:30
WTA Istanbul
A. Pavlyuchenkova
A. Potapova
WTA TV
05:30
WTA Istanbul
N. Hibino
A. Bogdan
WTA TV
06:00
Serbia Open
R. Berankis
F. Delbonis
ATP Tennis TV
06:00
Serbia Open
S. Kwon
R. Carballés
ATP Tennis TV
06:30
Barcelona Open
F. López
L. Musetti
ATP Tennis TV
06:30
Barcelona Open
A. Davidovich
A. Bublik
ATP Tennis TV
06:30
WTA Istanbul
E. Mertens
L. Arruabarrena
WTA TV
07:00
WTA Stuttrgart
J. Middendorf
A. Kontaveit
WTA TV
07:30
WTA Istanbul
V. Kudermetova
B. Pera
WTA TV
07:30
Serbia Open
F. Bagnis
M. Kecmanovic
ATP Tennis TV
07:30
Serbia Open
P. Cuevas
E. Ruusuvuori
ATP Tennis TV
08:30
Barcelona Open
PH. Herbert
D. Goffin
ATP Tennis TV
08:30
Barcelona Open
C. Alcaraz
F. Tiafoe
ATP Tennis TV
09:00
Turkish Süper Lig
Fatih Karagümrük
Göztepe SK
beIN SPORTS
09:00
Primera Iberdrola
FC Barcelona Women
UDG Tenerife
Barça TV+
09:30
Serbia Open
G. Mager
L. Djere
ATP Tennis TV
10:00
WTA Istanbul
C. Buyukakcay
B. Krejcikova
WTA TV
10:30
Barcelona Open
R. Bautista-Agut
P. Andújar
ATP Tennis TV
10:30
Barcelona Open
D. Shapovalov
J. Chardy
ATP Tennis TV
11:00
WTA Stuttrgart
L. Siegemund
M. Barthel
WTA TV
11:00
Taça Revelação
Benfica Academy
Leixões SC
BTV
11:30
WTA Istanbul
F. Ferro
P. Martic
WTA TV
12:00
Turkish Süper Lig
Sivasspor
Besiktas
beIN SPORTS
12:00
Polish First Division
Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze
Ekstraklasa.tv
12:00
Polish First Division
Warta Poznań
Raków Częstochowa
Ekstraklasa.tv
12:30
Barcelona Open
K. Khachanov
C. Norrie
ATP Tennis TV
12:30
Barcelona Open
E. Gerasimov
J. Sinner
ATP Tennis TV
12:30
WTA Stuttrgart
J. Brady
P. Kvitova
WTA TV
12:30
Bundesliga
FC Köln
RB Leipzig
Sportsnet Now+
Sportsnet World
12:45
Coupe de France
GFA Rumilly
Toulouse
beIN SPORTS
13:00
Championship
Norwich
Watford
DAZN (FREE TRIAL)
13:00
FA Women's Super League
West Ham Women
Aston Villa Women
The FA Player
Sportsnet Now+
13:00
Serbia Open
S. Korda
A. Bedene
ATP Tennis TV
14:00
Ligue 2
Chamois Niortais
Troyes
beIN SPORTS
14:00
Ligue 2
Grenoble
Sochaux
beIN SPORTS
14:30
WTA Stuttrgart
A. Sabalenka
S. Zhang
WTA TV
14:30
Polish First Division
Slask Wroclaw
Podbeskidzie
Ekstraklasa.tv
14:30
Polish First Division
Lech Poznan
Lechia Gdansk
Ekstraklasa.tv
14:30
Serbia Open
F. Cerundolo
A. Popyrin
ATP Tennis TV
14:30
Bundesliga
FC Bayern
Bayer Leverkusen
Sportsnet Now+
Sportsnet World
14:30
Bundesliga
Eintracht Frankfurt
Augsburg
Sportsnet Now+
14:30
Bundesliga
Arminia Bielefeld
Schalke 04
Sportsnet Now+
14:45
Italian Serie A
Hellas Verona
Fiorentina
Telelatino Network
DAZN (FREE TRIAL)
15:00
Coupe de France
Canet Roussillon
Montpellier
beIN SPORTS
15:00
Premier League
Chelsea
Brighton
DAZN (FREE TRIAL)
18:15
Copa Libertadores
Santos
Barcelona SC
beIN SPORTS
18:15
Copa Libertadores
Deportivo Táchira
Olimpia
beIN SPORTS
18:15
Copa Libertadores
Always Ready
Internacional
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Metropolitanos
Melgar
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Atlético GO
Newell's Old Boys
beIN SPORTS
19:10
MLB
Toronto Blue Jays
Boston Red Sox
Sportsnet One
19:30
NBA
Brooklyn Nets
New Orleans Pelicans
TSN 1
TSN 3
TSN 4
TSN 5
19:30
NBA
Charlotte Hornets
New York Knicks
Sportsnet Now+
19:40
MLB
New York Mets
Chicago Cubs
TSN 2
20:00
Liga Pro Serie B
Atlético Porteño
Guayaquil Sport
GolTV Play
20:30
Copa Libertadores
Vélez Sarsfield
CR Flamengo
beIN SPORTS
20:30
Copa Libertadores
Sporting Cristal
São Paulo
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
12 de Octubre
Rosario Central
beIN SPORTS
21:00
NHL
Toronto Maple Leafs
Vancouver Canucks
TSN 4
Sportsnet
22:00
NBA
Los Angeles Clippers
Portland Trail Blazers
TSN 1
22:00
NBA
Minnesota Timberwolves
Sacramento Kings
NBA TV Canada
Tomorrow wednesday, April 21, 2021
05:00
Barcelona Open
Round 2
ATP Tennis TV
05:30
WTA Stuttrgart
Round 2
WTA TV
06:00
WTA Istanbul
Round 2
WTA TV
06:00
Serbia Open
Round 2
ATP Tennis TV
12:00
Turkish Süper Lig
Galatasaray
Trabzonspor
beIN SPORTS
12:00
Polish First Division
Jagiellonia Bialystok
Stal Mielec
Ekstraklasa.tv
12:00
Polish First Division
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
Ekstraklasa.tv
12:30
Italian Serie A
AC Milan
Sassuolo
DAZN (FREE TRIAL)
Telelatino Network
12:45
Coupe de France
PSG
Angers
beIN SPORTS
13:00
Championship
Rotherham Utd.
Middlesbrough
DAZN (FREE TRIAL)
13:00
Copa Argentina
Huracán Las Heras
Estudiantes RC
Fanatiz (Start Free Trial)
13:00
FA Women's Super League
Man City Women
Chelsea Women
The FA Player
Sportsnet One
13:00
La Liga
Levante
Sevilla FC
beIN SPORTS
13:00
La Liga
Osasuna
Valencia CF
beIN SPORTS
13:00
Liga Nacional Guatemala
Cobán Imperial
Xelajú MC
Fanatiz (Start Free Trial)
13:00
Premier League
Tottenham
Southampton
DAZN (FREE TRIAL)
13:00
Preferente Infantil
FC Barcelona Academy
Cornellá
Barça TV+
14:30
Polish First Division
GKS Piast Gliwice
Legia Warszawa
Ekstraklasa.tv
14:30
Polish First Division
KS Cracovia
Wisla Plock
Ekstraklasa.tv
14:30
Bundesliga
Borussia Dortmund
Union Berlin
Sportsnet Now+
Sportsnet World
14:30
Bundesliga
Hoffenheim
Borussia M'gladbach
Sportsnet Now+
14:30
Bundesliga
Stuttgart
VfL Wolfsburg
Sportsnet Now+
14:30
Bundesliga
Werder Bremen
Mainz 05
Sportsnet Now+
14:45
Italian Serie A
Juventus
Parma
DAZN (FREE TRIAL)
Rai Italia
14:45
Italian Serie A
Genoa
Benevento
DAZN (FREE TRIAL)
14:45
Italian Serie A
Bologna
Torino
DAZN (FREE TRIAL)
14:45
Italian Serie A
Udinese
Cagliari
DAZN (FREE TRIAL)
14:45
Italian Serie A
Spezia Calcio
Inter Milan
DAZN (FREE TRIAL)
Telelatino Network
14:45
Italian Serie A
Crotone
Sampdoria
DAZN (FREE TRIAL)
15:00
La Liga
Elche
Real Valladolid
beIN SPORTS
15:00
La Liga
Alavés
Villarreal
beIN SPORTS
15:00
Liga BPI
Benfica Feminino
SC Braga Feminino
BTV
15:00
Liga Nacional Guatemala
Sanarate FC
Deportivo Iztapa
Fanatiz (Start Free Trial)
15:15
Premier League
Aston Villa
Manchester City
DAZN (FREE TRIAL)
16:00
La Liga
Cádiz CF
Real Madrid
beIN SPORTS
18:00
Copa Libertadores
The Strongest
Boca Juniors
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Ceará
Jorge Wilstermann
beIN SPORTS
18:35
MLB
Atlanta Braves
New York Yankees
TSN 5
19:00
NBA
Brooklyn Nets
Toronto Raptors
TSN 1
TSN 4
19:00
NBA
Phoenix Suns
Philadelphia 76ers
Sportsnet Now+
19:10
MLB
Toronto Blue Jays
Boston Red Sox
Sportsnet One
Sportsnet
20:00
Copa Libertadores
Independiente del Valle
Defensa y Justicia
beIN SPORTS
20:00
Copa Libertadores
Universitario
Palmeiras
beIN SPORTS
20:00
Liga Pro Serie B
América Quito
Chacaritas FC
GolTV Play
20:30
Copa Sudamericana
Guabirá
Independiente
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
Montevideo City Torque
Bahía
beIN SPORTS
22:00
Copa Libertadores
América de Cali
Cerro Porteño
beIN SPORTS
22:00
NHL
Montréal Canadiens
Edmonton Oilers
TSN 2
RDS
Sportsnet West
22:00
NBA
Denver Nuggets
Portland Trail Blazers
TSN 1
Thursday, April 22, 2021
05:00
Barcelona Open
Round 3
ATP Tennis TV
05:30
WTA Stuttrgart
Round 2
WTA TV
06:00
WTA Istanbul
Round 2
WTA TV
06:00
Serbia Open
Round 2
ATP Tennis TV
09:00
Turkish Süper Lig
Alanyaspor
Gaziantep FK
beIN SPORTS
12:30
Italian Serie A
AS Roma
Atalanta
DAZN (FREE TRIAL)
Telelatino Network
Rai Italia
13:00
La Liga
At. Madrid
Huesca
beIN SPORTS
14:45
Italian Serie A
Napoli
Lazio
DAZN (FREE TRIAL)
Telelatino Network
Rai Italia
15:00
Copa Sudamericana
Talleres Córdoba
Emelec
beIN SPORTS
15:00
La Liga
Granada
Eibar
beIN SPORTS
15:00
Premier League
Leicester City
West Bromwich
DAZN (FREE TRIAL)
16:00
La Liga
FC Barcelona
Getafe
beIN SPORTS
18:00
Copa Libertadores
Fluminense
River Plate
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Grêmio
La Equidad
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Bolívar
Arsenal Sarandí
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Aragua
Lanús
beIN SPORTS
19:00
NHL
Boston Bruins
Buffalo Sabres
TVA Sports
19:00
NHL
Toronto Maple Leafs
Winnipeg Jets
Sportsnet
TVA Sports
TSN 4
TSN 3
19:00
NBA
Philadelphia 76ers
Milwaukee Bucks
Sportsnet 360
19:00
NBA
Phoenix Suns
Boston Celtics
TSN 1
TSN 3
TSN 4
20:00
Copa Libertadores
Atlético Nacional
CDU Católica
beIN SPORTS
20:00
Liga Pro Serie B
El Nacional
Independiente Juniors
GolTV Play
20:30
Copa Sudamericana
Peñarol
Sport Huancayo
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
Club Libertad
Palestino
beIN SPORTS
21:00
Liga Primera Nicaragua
Real Estelí
Juventus FC
Sports Flick
21:30
NBA
Los Angeles Lakers
Dallas Mavericks
TSN 1
TSN 3
22:00
Copa Libertadores
Junior
Santa Fe
beIN SPORTS
22:00
NHL
Ottawa Senators
Vancouver Canucks
TSN 5
RDS
Sportsnet Pacific
Over the next three days, there are a total of 283 televised live sports events from 5 different sports and 38 different competitions . Of all those events, 11 are televised for free , and therefore a way to watch free sports on TV . In order to see the rest of the events you need to be subscribed to one of the pay television operators that are currently commercialized in the United States. beIN SPORTS is the channel that offers the most matches live the next three days .

Although the information given in this section is three days away, you can access each one of the sports and consult the complete programming of each of them. Anyway, if you are interested in seeing the full agenda with all the sports together and you want to see more than three days, you can download our APP, which is available at iOS and Android .